Weighing just around 0.36g, our Wholesale Silver Star Stud Earrings - 16388 are made from hypoallergenic 925 sterling silver with a clean Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) finish. Ideal for any classic Star collection.
Silver Star Stud Earrings - 16388
$2.62 USD /Need more than what's in stock?
61 in stock /Need more than what's in stock?
- |
$3.26 USD /Need more than what's in stock?
48 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10031299 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 10 x 10 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$3.78 USD /Need more than what's in stock?
26 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10033635 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat |
| Size (w x h) | 7 x 7 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$3.12 USD /Need more than what's in stock?
98 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10001650 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 5 x 5 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$2.97 USD /Need more than what's in stock?
64 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10022963 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat |
| Size (w x h) | 4 x 4 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$5.51 USD /Need more than what's in stock?
45 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10013597 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat |
| Size (w x h) | 10 x 7 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$5.09 USD /Need more than what's in stock?
65 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10011224 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 10 x 7 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |







