Weighing just around 0.45g, our Wholesale Silver Star Stud Earrings - 2141 are made from hypoallergenic 925 sterling silver with a clean Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) finish. Ideal for any classic Star collection.
Silver Star Stud Earrings - 2141
$3.12 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
98 in stock /Need more than what's in stock?
- |
SKU
10001650
Metal
925 Sterling Silver
Finishing
Hand Polish
Sold As
Pairs
Weight
0.45 g
Size (w x h)
5 x 5 mm
Tarnish Protection
E-Coat
$2.97 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
63 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10022963 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat |
| Size (w x h) | 4 x 4 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$2.62 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
59 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10021771 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 4 x 4 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$2.86 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
7 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10038575 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 7 x 8 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$2.19 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
108 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10011448 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 3 x 3 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$5.09 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
65 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10011224 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 10 x 7 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |







