The Wholesale Silver Shell Flower Stud Earrings - 2829 are 925 silver earrings featuring a E-Coat (Anti-Tarnish) finish. Adorned with Freshwater Pearl, Shell Rose, they’re ideal for any Flower collection
Silver Shell Flower Stud Earrings - 2829
$3.59 USD
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
Out of stock
Discontinued
Get an alert when the product is in stock:
- |
SKU
10003068
Metal
925 Sterling Silver
Stone Type
Freshwater Pearl, Shell
Sold As
Pairs
Weight
0.40 g
Size (w x h)
6 x 6 mm
Tarnish Protection
E-Coat
$5.71 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
59 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10036194 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 3 x 8 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10036083 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat |
| Size (w x h) | 6 x 18 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$5.71 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
51 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10036196 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 3 x 8 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$5.71 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
58 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10036195 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 3 x 8 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$7.00 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
27 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10036172 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 6 x 6 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$6.97 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
49 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10036205 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 5 x 9 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |








