Designed by experts and made here in Thailand, our Wholesale Silver Butterfly Stud Earrings - 4048 features a clean 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish) finish. They are nickel and lead free, weighing approximately 0.45g.
Silver Butterfly Stud Earrings - 4048
$3.30 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
24 in stock /Need more than what's in stock?
- |
SKU
10005396
Metal
925 Sterling Silver
Plating
14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish)
Sold As
Pairs
Weight
0.45 g
Size (w x h)
8 x 6 mm
$4.99 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
329 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10001927 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 9 x 7 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10014883 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 6 x 5 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$4.13 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist




Select Color
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10032929 ... 10032869 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 9 x 6 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10014288 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 6 x 5 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$3.35 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
63 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10013320 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 6 x 9 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$2.94 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
37 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10005394 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 8 x 6 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |







