Crafted for a comfortable fit, these Wholesale Silver Butterfly Stud Earring - 4046 weigh 0.45g and are made from 925 silver with a simple Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) finish. Hypoallergenic and suitable for all skin types.
Silver Butterfly Stud Earring - 4046
$2.95 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
53 in stock /Need more than what's in stock?
- |
SKU
10005394
Metal
925 Sterling Silver
Sold As
Pairs
Weight
0.45 g
Size (w x h)
8 x 6 mm
Tarnish Protection
E-Coat
$3.30 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
34 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10005396 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat |
| Size (w x h) | 8 x 6 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$3.47 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
34 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10001020 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 7 x 6 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$4.97 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
28 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10001814 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat |
| Size (w x h) | 7 x 7 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10014288 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 6 x 5 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$3.43 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
62 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10027904 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 6 x 5 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10014883 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 6 x 5 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |







