The Wholesale Silver Heart Ring - 19221 in 925 sterling silver has a Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) finish, giving a unique look. Offered in sizes 6, 7, 8, each piece is hypoallergenic and weighs about 0.83g.
Silver Heart Ring - 19221
$5.57 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
- |
Metal
925 Sterling Silver
Finishing
Hand Polish
Sold As
Pieces
Weight
0.83 g
Size (w x h)
4 x 4 mm
Band Width
1.3 mm
Tarnish Protection
E-Coat
$10.25 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
8
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10030526 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 10 x 7 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10022615 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 8 x 8 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$10.05 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
6
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10035454 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 8 x 7 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$8.63 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
68
Select Size
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10035468 ... 10035448 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 8 x 6 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$5.97 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
678
Select Size
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10005260 ... 10005261 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 6 x 6 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$11.11 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
567
Select Size
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10033409 ... 10033410 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat |
| Size (w x h) | 10 x 7 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |









