Made of hypoallergenic 925 sterling silver the Wholesale Silver Star Stud Earrings - 11916 are a safe option for any sensitive skin. The neat Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) finish gives a subtle touch to any collection.
Silver Star Stud Earrings - 11916
$4.20 USD /Need more than what's in stock?
108 in stock /Need more than what's in stock?
- |
$2.19 USD /Need more than what's in stock?
113 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10011448 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 3 x 3 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$2.62 USD /Need more than what's in stock?
61 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10021771 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 4 x 4 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$3.12 USD /Need more than what's in stock?
98 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10001650 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 5 x 5 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$2.97 USD /Need more than what's in stock?
64 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10022963 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat |
| Size (w x h) | 4 x 4 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$3.26 USD /Need more than what's in stock?
38 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10031299 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 10 x 10 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$3.05 USD /Need more than what's in stock?
82 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10001488 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 6 x 6 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |







