The Wholesale Silver Leaf Stud Earrings - 1205 has a deep, refined dark tone, due to the Oxidized + E-Coat (Anti-Tarnish) finish. Perfect for creating a minimalist look, this lightweight pair is made free of nickel, cadmium and lead.
Silver Leaf Stud Earrings - 1205
$5.33 USD
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
Out of stock
Discontinued
Get an alert when the product is in stock:
- |
SKU
10000205
Metal
925 Sterling Silver
Plating
Oxidized + E-Coat (Anti-Tarnish)
Sold As
Pairs
Weight
0.70 g
Size (w x h)
4 x 11 mm
$7.93 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
3 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10038253 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 8 x 8 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$6.26 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
70 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10021900 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 6 x 12 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$5.64 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
2 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037110 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 4 x 8 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$2.91 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
27 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10011447 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 5 x 11 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$2.80 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
24 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10002890 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Oxidized + E-Coat |
| Size (w x h) | 4 x 9 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$4.80 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
2 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037446 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 12 x 0.5 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |







