Crafted for a comfortable fit, these Wholesale Silver Leaf Stud Earrings - 14067 weigh 0.72g and are made from 925 silver with a simple Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) finish. Hypoallergenic and suitable for all skin types.
Silver Leaf Stud Earrings - 14067
$5.20 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
43 in stock /Need more than what's in stock?
- |
SKU
10019079
Metal
925 Sterling Silver
Sold As
Pairs
Weight
0.72 g
Size (w x h)
5 x 10 mm
Tarnish Protection
E-Coat
$2.80 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
24 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10002890 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Oxidized + E-Coat |
| Size (w x h) | 4 x 9 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$6.26 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
70 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10021900 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 6 x 12 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$3.26 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
4 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10013539 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat |
| Size (w x h) | 5 x 11 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$2.86 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
7 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10038575 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 7 x 8 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$2.98 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
19 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10002887 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 4 x 9 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |







