Featuring a lightweight design that weighs only 1.84g, the Wholesale Silver Half Hoop Stud Earrings - 19445 go well with any modern collection. Each pair has a nice Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) finish.
Silver Half Hoop Stud Earrings - 19445
$11.70 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
105 in stock /Need more than what's in stock?
- |
SKU
10029436
Metal
925 Sterling Silver
Finishing
Hand Polish
Sold As
Pairs
Weight
1.87 g
Size (w x h)
4 x 13 mm
Tarnish Protection
E-Coat
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10012574 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat |
| Size (w x h) | 1.2 x 10 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$6.05 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
51 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10033020 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 2.2 x 12 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$9.07 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
57 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10005211 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat |
| Size (w x h) | 5 x 12 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$2.95 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
4 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10002600 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 5 x 6 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$10.83 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
19 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10031549 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat |
| Size (w x h) | 4 x 10 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$10.71 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
8 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10021726 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 3 x 16 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |







