Our Wholesale Silver Cross Stud Earrings - 2144, with a sleek Rose Gold + E-Coat (Anti-Tarnish) finish, offer a modern touch to any collection. Made from hypoallergenic silver one pair of earring weighs around 0.45g.
Silver Cross Stud Earrings - 2144
$3.48 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
11 in stock /Need more than what's in stock?
- |
SKU
10001653
Metal
925 Sterling Silver
Plating
Rose Gold + E-Coat (Anti-Tarnish)
Finishing
Hand Polish
Sold As
Pairs
Weight
0.45 g
Size (w x h)
6 x 9 mm
$2.86 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
7 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10038575 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 7 x 8 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$2.57 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
231 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10011461 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 4 x 6 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$4.80 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
2 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037446 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 12 x 0.5 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$3.07 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
39 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10033524 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat |
| Size (w x h) | 4 x 6 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$5.64 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
2 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037110 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 4 x 8 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |







