Made of hypoallergenic 925 sterling silver the Wholesale Silver Clover Stud Earrings - 6715 are a safe option for any sensitive skin. The neat Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) finish gives a subtle touch to any collection.
Silver Clover Stud Earrings - 6715
$6.09 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
97 in stock /Need more than what's in stock?
- |
SKU
10009096
Metal
925 Sterling Silver
Sold As
Pairs
Weight
0.88 g
Size (w x h)
6 x 8 mm
Tarnish Protection
E-Coat
$3.39 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
25 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10015813 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 6 x 6 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$2.86 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
7 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10038575 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 7 x 8 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$3.81 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
31 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10015812 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat |
| Size (w x h) | 6 x 6 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$4.80 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
2 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037446 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 12 x 0.5 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$5.64 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
2 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037110 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 4 x 8 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |







