The Silver Half Hoop Stud Earrings - 9257, made from nickel-free 925 silver, offer a polished Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) finish that goes with their simple charm. Each pair weighs just about 0.95g.
Silver Circle and Ellipse Stud Earrings - 15918
$9.43 USD /Need more than what's in stock?
69 in stock /Need more than what's in stock?
- |
$5.12 USD /Need more than what's in stock?
87 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10028796 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat |
| Size (w x h) | 11 x 11 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$4.80 USD /Need more than what's in stock?
2 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037446 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 12 x 0.5 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$3.22 USD /Need more than what's in stock?
98 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10009172 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Rose Gold + E-Coat |
| Size (w x h) | 6 x 6 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$3.22 USD /Need more than what's in stock?
4 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10009170 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat |
| Size (w x h) | 6 x 6 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$5.64 USD /Need more than what's in stock?
2 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037110 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 4 x 8 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$2.86 USD /Need more than what's in stock?
32 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10000168 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 6 x 6 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |







