Designed for day-long comfort, the Wholesale Silver Bar Stud Earrings With Chain - 5474 that weigh just about 0.80g are crafted from premium grade 925 sterling silver. Perfect for a second piercing as well.
Silver Bar Stud Earrings With Chain - 5474
$5.89 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
23 in stock /Need more than what's in stock?
- |
SKU
10010916
Metal
925 Sterling Silver
Plating
Silver + E-Coat (Anti-Tarnish)
Sold As
Pairs
Weight
0.80 g
Size (w x h)
1 x 15 mm
Chain Length
4 cm
Chain Thickness
1.20 mm
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10031741 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 4 x 24 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10035058 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 4 x 27 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$5.42 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
3 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10014549 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Chain Length | 2.5 cm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10014532 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Rhodium |
| Size (w x h) | 4 x 4 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$4.39 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
5 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10034925 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 5 x 4 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$6.46 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
46 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10013780 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 1 x 15 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |








