Made of hypoallergenic 925 sterling silver the Wholesale Silver Balloon Stud Earrings - 21540 are a safe option for any sensitive skin. The neat Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) finish gives a subtle touch to any collection.
Silver Balloon Stud Earrings - 21540
$3.40 USD /Need more than what's in stock?
1 in stock /Need more than what's in stock?
- |
$3.40 USD /Need more than what's in stock?
59 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10010959 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat |
| Size (w x h) | 3 x 3 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$7.37 USD /Need more than what's in stock?
53 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037392 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 7 x 9 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$4.41 USD /Need more than what's in stock?
44 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10014738 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 2 x 6 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$7.77 USD /Need more than what's in stock?
53 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037394 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 9 x 8 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$3.05 USD /Need more than what's in stock?
32 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10000142 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 3 x 3 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$2.67 USD /Need more than what's in stock?
5 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10032010 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 7 x 6 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |







