Weighing just around 0.55g, our Wholesale Silver Velociraptor Dinosaur Stud Earrings - 9545 are made from hypoallergenic 925 sterling silver with a clean Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) finish. Ideal for any classic Animal collection.
Silver Velociraptor Dinosaur Stud Earrings - 9545
$3.68 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
49 in stock /Need more than what's in stock?
- |
SKU
10013568
Metal
925 Sterling Silver
Finishing
Hand Polish
Sold As
Pairs
Weight
0.55 g
Size (w x h)
15 x 9 mm
Tarnish Protection
E-Coat
$4.12 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
3 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10036650 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Rhodium |
| Size (w x h) | 8 x 8 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$4.78 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist

AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10036654 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Rhodium |
| Size (w x h) | 7 x 8 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$3.46 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist



Select Color
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10036655 ... 10036656 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Rhodium |
| Size (w x h) | 4 x 4 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$4.06 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
1 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10036648 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Rhodium |
| Size (w x h) | 7 x 8 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037318 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 5 x 5 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037315 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 5 x 5 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |







