Metal
925 Sterling Silver
Plating
Silver + E-Coat (Anti-Tarnish)
Stone Type
Cubic Zirconia
Sold As
Pairs
Weight
1.28 g
Size (w x h)
2 x 2 mm
Hoop Size
1.7 x 12 mm (External Diameter)
Chain Length
4.5 cm
Chain Thickness
1.00 mm
$9.84 USD /Need more than what's in stock?
$11.30 USD /Need more than what's in stock?
50 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10021871 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish), Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Hoop Size | 2 x 13 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$11.16 USD /Need more than what's in stock?

AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10034656 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Hoop Size | 3.5 x 11 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$12.05 USD /Need more than what's in stock?
1 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10035153 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Hoop Size | 3 x 13 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$17.38 USD /Need more than what's in stock?

AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10035154 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Hoop Size | 3 x 15 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$10.40 USD /Need more than what's in stock?

AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10028683 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Hoop Size | 1.8 x 14 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$10.98 USD /Need more than what's in stock?

AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10016364 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Hoop Size | 2 x 13 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
