Metal
925 Sterling Silver
Stone Type
Cubic Zirconia
Sold As
Pieces
Weight
1.57 g
Size (w x h)
10 x 10 mm
Band Width
1.4 mm
Tarnish Protection
E-Coat
$10.44 USD /Need more than what's in stock?
$8.14 USD /Need more than what's in stock?
68
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10029575 ... 10029576 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 7 x 10 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$8.36 USD /Need more than what's in stock?
678
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10036943 ... 10036944 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 8 x 5 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$8.68 USD /Need more than what's in stock?
8
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037551 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat |
| Size (w x h) | 10 x 11 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$7.31 USD /Need more than what's in stock?
678
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10036949 ... 10036950 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 8 x 7 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$11.23 USD /Need more than what's in stock?
678
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10031528 ... 10031529 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Band Width | 1.6 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$7.69 USD /Need more than what's in stock?
678
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10036982 ... 10036983 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 8 x 5 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
