Our Wholesale Silver Braid Toe Ring - 19783 is adjustable, with Cubic Zirconia stones, and weighs only 0.93g. Completed with a sleek Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) finish, it is made from hypoallergenic 925 silver.
Silver Braid Toe Ring - 19783
$6.64 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
- |
Metal
925 Sterling Silver
Stone Type
Cubic Zirconia
Sold As
Pieces
Weight
0.93 g
Band Width
1.2 mm
Tarnish Protection
E-Coat
$4.78 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist


Select Color
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10011757 ... 10011761 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 7 x 7 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$2.71 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
16 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10022851 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 15 x 5 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$6.18 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist

AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10030130 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 6 x 7 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$6.29 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
1 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037529 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat |
| Size (w x h) | 5 x 7 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$4.87 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist

AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10030133 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 4 x 2 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$5.61 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
56 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10033640 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat |
| Size (w x h) | 15 x 6 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |









