Our 55cm Silver Curb Chain - 3604 has a chain thickness of 0.90 mm and a weight of 1.35g. Made from silver free of lead and nickel, each piece has a beautiful 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish) finish.
45cm Silver Singapore Chain - 3596
$9.96 USD
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
Out of stock
Discontinued
Get an alert when the product is in stock:
- |
SKU
10004764
Metal
925 Sterling Silver
Sold As
Pieces
Weight
1.40 g
Chain Length
45 cm
Chain Thickness
1.60 mm
Tarnish Protection
E-Coat
$8.31 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
16 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10004789 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat |
| Chain Length | 45 cm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$7.24 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
52 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10033776 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Rose Gold + E-Coat |
| Chain Length | 42 cm + 3 cm Extension |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$7.42 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
91 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10004784 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Chain Length | 45 cm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037453 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Chain Length | 40 cm + 5 cm Extension |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10018865 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Chain Length | 40 cm + 5 cm Extension |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$6.11 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
41 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10004785 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Chain Length | 40 cm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |






