Weighing about 1.05g, our 45cm Silver Singapore Chain with Extension - 21852 is sold as pieces. With a vibrant 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish) finish, this chain is ideal for daily wear.
45cm Silver Diamond Cut Cable Chain - 21374
$5.49 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
56 in stock /Need more than what's in stock?
- |
SKU
10032608
Metal
925 Sterling Silver
Sold As
Pieces
Weight
0.75 g
Chain Length
45 cm
Chain Thickness
0.80 mm
Tarnish Protection
E-Coat
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10032689 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Chain Length | 40 cm + 5 cm Extension |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$7.23 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
250 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10033775 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat |
| Chain Length | 42 cm + 3 cm Extension |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$7.37 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
88 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10038741 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Rhodium |
| Chain Length | 42 cm + 3 cm Extension |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037453 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Chain Length | 40 cm + 5 cm Extension |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$8.73 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
46 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10034570 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat |
| Chain Length | 42 cm + 9 cm Extension |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$7.24 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
52 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10033776 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Rose Gold + E-Coat |
| Chain Length | 42 cm + 3 cm Extension |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |






