Weighing about 1.39g, our 38cm Silver Satellite Necklace With Extension - 10071 is sold as pieces. With a vibrant 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish) finish, this chain is ideal for daily wear.
39cm Silver Cable Chain with Extension - 17205
$5.71 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
704 in stock /Need more than what's in stock?
- |
SKU
10022797
Metal
925 Sterling Silver
Sold As
Pieces
Weight
0.83 g
Chain Length
36 cm+ 3 cm Extension
Chain Thickness
1.20 mm
Tarnish Protection
E-Coat
$7.83 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
620 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10014621 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat |
| Chain Length | 40 cm + 5 cm Extension |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$6.46 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
180 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10032195 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Chain Length | 41 cm + 4 cm Extension |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037453 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Chain Length | 40 cm + 5 cm Extension |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$7.37 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
88 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10038741 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Rhodium |
| Chain Length | 42 cm + 3 cm Extension |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$7.23 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
250 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10033775 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat |
| Chain Length | 42 cm + 3 cm Extension |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$6.32 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
25 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10011387 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat |
| Chain Length | 40 cm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |






