Our 41cm Silver Extendable Cable Chain - 7138 features a simple spring clasp and a 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish) finish, giving this minimal 1.00 mm chain a vibrant touch.
35cm Silver Extendable Cable Chain - 7139
$5.35 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
750 in stock /Need more than what's in stock?
- |
SKU
10009553
Metal
925 Sterling Silver
Sold As
Pieces
Weight
0.8 g
Chain Length
30 cm + 5 cm Extension
Chain Thickness
1.20 mm
Tarnish Protection
E-Coat
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037453 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Chain Length | 40 cm + 5 cm Extension |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$7.37 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
87 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10038741 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Rhodium |
| Chain Length | 42 cm + 3 cm Extension |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$6.68 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
471 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10004983 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Chain Length | 36 cm + 5 cm Extension |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$7.23 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
250 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10033775 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat |
| Chain Length | 42 cm + 3 cm Extension |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$8.73 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
46 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10034570 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat |
| Chain Length | 42 cm + 9 cm Extension |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$7.02 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
691 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10008085 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Chain Length | 40 cm + 5 cm Extension |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |





