The Silver Twisted Ear Cuff - 7913 offers a classy, piercing-free way to accessorize with its Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) finish. Crafted using high quality silver, each piece weighs just about 0.32g.
Silver Twisted Ear Cuff - 7913
$2.11 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
39 in stock /Need more than what's in stock?
- |
SKU
10010287
Metal
925 Sterling Silver
Sold As
Pieces
Weight
0.32 g
Hoop Size
1.4 x mm (External Diameter)
Tarnish Protection
E-Coat
$3.86 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
35 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10022964 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat |
| Size (w x h) | 12 x 5 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$2.19 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
34 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10012892 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Oxidized + E-Coat |
| Hoop Size | 2 x 11 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$3.48 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
46 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10012902 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 12 x 5 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$2.02 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
36 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10010460 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10031989 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 3 x 3 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$2.34 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
33 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10010289 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 10 x 1.6 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |







