Weighing only 1.60g, our Wholesale Silver Half Hoop Stud Earrings - 20627 feature a sleek 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish) finish on hypoallergenic silver, making it suitable for all skin types.
Silver Half Hoop Stud Earrings - 20627
$10.83 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
39 in stock /Need more than what's in stock?
- |
SKU
10031549
Metal
925 Sterling Silver
Plating
14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish)
Finishing
Hand Polish
Sold As
Pairs
Weight
1.60 g
Size (w x h)
4 x 10 mm
$10.06 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
52 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10012545 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 2 x 11 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10012574 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 1.2 x 10 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$6.67 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
57 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10033021 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 2.2 x 14 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10012570 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 0.9 x 10 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$6.05 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
53 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10033020 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 2.2 x 12 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$6.65 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
117 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10015253 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 3 x 12 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |







