Our Wholesale Silver Ball Stud Earrings - 12809 feature a modern, minimal design, crafted from hypoallergenic 925 silver with a luxurious 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish) finish. Each pair weighs approximately 0.62g.
Silver Ball Stud Earrings - 12809
$5.36 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
91 in stock /Need more than what's in stock?
- |
SKU
10017308
Metal
925 Sterling Silver
Plating
14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish)
Sold As
Pairs
Weight
0.62 g
Size (w x h)
4 x 4 mm
$2.69 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
65 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10000140 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 1.5 x 1.5 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$7.42 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
3 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037735 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish), Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 6 x 5 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$3.05 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
24 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10010723 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 1.5 x 1.5 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037356 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish), Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 8 x 8 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$9.24 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
55 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037357 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish), Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 8 x 8 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$3.36 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
87 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10000142 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 3 x 3 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |







