Designed with simplicity in mind, these Wholesale Silver Dolphin Stud Earrings - 2107 are crafted from hypoallergenic 925 silver with a minimal Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) finish. Excellent choice for sensitive skin.
Silver Dolphin Stud Earrings - 2107
$3.75 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
6 in stock /Need more than what's in stock?
- |
SKU
10001577
Metal
925 Sterling Silver
Plating
Silver + E-Coat (Anti-Tarnish)
Finishing
Hand Polish
Sold As
Pairs
Weight
0.50 g
Size (w x h)
5 x 10 mm
$3.75 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist



Select Color
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10036655 ... 10036656 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Rhodium |
| Size (w x h) | 4 x 4 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$5.15 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist

AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10036654 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Rhodium |
| Size (w x h) | 7 x 8 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037318 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 5 x 5 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$4.70 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
52 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10020845 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Rhodium |
| Size (w x h) | 8 x 10 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037315 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 5 x 5 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$4.07 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
69 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10011575 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 8 x 10 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |







