Designed with simplicity in mind, these Wholesale 4mm Silver Knot Stud Earrings - 4876 are crafted from hypoallergenic 925 silver with a minimal Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) finish. Excellent choice for sensitive skin.
4mm Silver Knot Stud Earrings - 4876
$3.68 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
21 in stock /Need more than what's in stock?
- |
SKU
10006488
Metal
925 Sterling Silver
Plating
Silver + E-Coat (Anti-Tarnish)
Sold As
Pairs
Weight
0.53 g
Size (w x h)
4 x 4 mm
$8.48 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
55 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037357 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish), Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 8 x 8 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$9.34 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
20 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10034637 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 3.5 x 13 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$3.05 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
23 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10010768 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 3 x 4 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$9.99 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
50 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037569 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish), Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 9 x 9 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037356 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish), Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 8 x 8 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |
$6.86 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
3 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037735 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish), Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 6 x 5 mm |
| Sold As | Pairs |
| Safety | Nickel & Lead free |







