Metal
925 Sterling Silver
Plating
Silver + E-Coat (Anti-Tarnish)
Stone Type
Cubic Zirconia
Sold As
Pieces
Weight
1.18 g
Size (w x h)
6 x 9 mm
Band Width
1.1 mm
$8.02 USD /Need more than what's in stock?
$5.46 USD /Need more than what's in stock?
7
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037364 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish), Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 17 x 3 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$8.36 USD /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish), Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 13 x 3 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$6.61 USD /Need more than what's in stock?
7
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037536 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish), Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 6 x 7 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$11.09 USD /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish), Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 8 x 7 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$8.68 USD /Need more than what's in stock?
8
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037551 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish), Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 10 x 11 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$8.36 USD /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish), Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 7 x 7 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
