Discover our Wholesale Silver Heart Arrow Ring - 18401 with a simple Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) finish in our plain ring collection. Each ring has a bandwidth of 1.1 mm which is an ideal option for stacking.
Silver Heart Arrow Ring - 18401
$5.64 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
- |
Metal
925 Sterling Silver
Sold As
Pieces
Weight
0.83 g
Size (w x h)
6 x 7 mm
Band Width
1.1 mm
Tarnish Protection
E-Coat
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10022615 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 8 x 8 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$10.25 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
8
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10030526 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 10 x 7 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$11.11 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
567
Select Size
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10033409 ... 10033410 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat |
| Size (w x h) | 10 x 7 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$5.97 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
678
Select Size
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10005260 ... 10005261 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 6 x 6 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$7.69 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
678
Select Size
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10036982 ... 10036983 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 8 x 5 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$8.68 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
8
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037551 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat |
| Size (w x h) | 10 x 11 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |









