Metal
925 Sterling Silver
Plating
Silver + E-Coat (Anti-Tarnish)
Stone Type
Cubic Zirconia
Sold As
Pieces
Weight
0.89 g
Size (w x h)
9 x 5 mm
Band Width
1 mm
$7.08 USD /Need more than what's in stock?
$6.98 USD /Need more than what's in stock?
7
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037514 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish), Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 6 x 6 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$9.51 USD /Need more than what's in stock?
8
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037551 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish), Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 10 x 11 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$7.79 USD /Need more than what's in stock?
68
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10005087 ... 10005089 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Band Width | 1 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$5.89 USD /Need more than what's in stock?
7
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037364 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish), Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 17 x 3 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$9.52 USD /Need more than what's in stock?
8
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037558 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish), Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 17 x 4 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$7.18 USD /Need more than what's in stock?
7
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037536 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish), Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 6 x 7 mm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
