Crafted from hypoallergenic 925 sterling silver, this 45cm Silver Satellite Necklace - 8472 has a 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish) finish and a weight of 3.10g. Suitable for daily wear.
45cm Silver Extension Curb Chain - 8581
$8.29 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
Out of stock /Need more than what's in stock?
Get an alert when the product is in stock:
- |
SKU
10011523
Metal
925 Sterling Silver
Sold As
Pieces
Weight
1.15 g
Chain Length
40 cm + 5 cm Extension
Chain Thickness
0.90 mm
Tarnish Protection
E-Coat
$7.24 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
52 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10033776 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Rose Gold + E-Coat |
| Chain Length | 42 cm + 3 cm Extension |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$8.72 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
54 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10034571 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Rose Gold + E-Coat |
| Chain Length | 42 cm + 9 cm Extension |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$8.00 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
37 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10012138 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat |
| Chain Length | 40 cm + 5 cm Extension |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$8.72 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
47 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10034570 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat |
| Chain Length | 42 cm + 9 cm Extension |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037453 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Chain Length | 40 cm + 5 cm Extension |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$7.91 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
67 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10034569 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Chain Length | 42 cm + 9 cm Extension |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |






