The 45cm Silver Cable Chain - 3747 is lightweight and adaptable to all styles. Featuring a Rose Gold + E-Coat (Anti-Tarnish) finish this chain has a 1.00 mm chain thickness.
45cm Silver Cable Chain - 3747
$6.76 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
63 in stock /Need more than what's in stock?
- |
SKU
10004986
Metal
925 Sterling Silver
Plating
Rose Gold + E-Coat (Anti-Tarnish)
Sold As
Pieces
Weight
0.9 g
Chain Length
45 cm
Chain Thickness
1.20 mm
$6.32 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
40 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10011387 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat |
| Chain Length | 40 cm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037453 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Chain Length | 40 cm + 5 cm Extension |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$5.88 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
675 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10004985 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Chain Length | 45 cm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$7.24 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
52 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10033776 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Rose Gold + E-Coat |
| Chain Length | 42 cm + 3 cm Extension |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$6.48 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
179 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10009882 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Chain Length | 50 cm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$6.76 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
93 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10004988 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat |
| Chain Length | 45 cm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |





