At 0.88g and featuring a chain thickness of 1.20 mm, the 40cm Silver Singapore Chain - 3622 is perfect for layering or complementing a lightweight pendant.
40cm Silver Singapore Chain - 3622
$6.58 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
Out of stock /Need more than what's in stock?
Only Production Orders
Get an alert when the product is in stock:
- |
SKU
10004790
Metal
925 Sterling Silver
Plating
14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish)
Sold As
Pieces
Weight
0.88 g
Chain Length
40 cm
Chain Thickness
1.20 mm
$8.73 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
47 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10034570 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Chain Length | 42 cm + 9 cm Extension |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$7.24 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
30 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10033775 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Chain Length | 42 cm + 3 cm Extension |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037453 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Chain Length | 40 cm + 5 cm Extension |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$6.11 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
49 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10004785 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Chain Length | 40 cm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$7.42 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
101 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10004784 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Chain Length | 45 cm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$7.24 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
52 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10033776 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Rose Gold + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Chain Length | 42 cm + 3 cm Extension |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |





