Ideal for layering our 55cm Silver Box Chain - 3629 has a radiant 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish) finish. Each piece weighs just about 1.64g and has a lightweight chain thickness of 0.65 mm.
40cm Silver Box Chain - 3633
$10.01 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
33 in stock /Need more than what's in stock?
- |
SKU
10004801
Metal
925 Sterling Silver
Plating
Silver + E-Coat (Anti-Tarnish)
Sold As
Pieces
Weight
1.22 g
Chain Length
40 cm
Chain Thickness
0.70 mm
$7.87 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
30 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10033775 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Chain Length | 42 cm + 3 cm Extension |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$10.55 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
28 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10004805 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Chain Length | 40 cm |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$8.69 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
68 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10034569 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Chain Length | 42 cm + 9 cm Extension |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10037453 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Silver + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Chain Length | 40 cm + 5 cm Extension |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$7.87 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
52 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10033776 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Rose Gold + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Chain Length | 42 cm + 3 cm Extension |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |
$9.51 USD /Need more than what's in stock?
Add to WishlistAlready In Wishlist
Add to Wishlist
53 in stock /Need more than what's in stock?
AVAILABILITY: In stock
| SKU | 10034570 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold + E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Chain Length | 42 cm + 9 cm Extension |
| Sold As | Pieces |
| Safety | Nickel & Lead free |






